Przed MPRC w Sedlcanach

Łukasz Zoll jadący w barwach zespołu ZollRacingTeam  wystartuje w czwartej rundzie Mistrzostw Polski Rallycross, która tym razem odbędzie się na czeskim torze Autoklub RAC Sedlcany w dniach 11-12 czerwca 2022.


Zawodnik AK Rzemieślnik, po trzech rundach, w klasyfikacji indywidualnej sezonu SuperNational zajmuje pierwsze miejsce z przewagą jednego punktu, natomiast w klasyfikacji indywidualnej sezonu SuperNational +2000 zajmuje bardzo dobre pierwsze miejsce z przewagą trzynastu punktów nad drugim zawodnikiem z tej klasy.

To pierwsza z dwóch rund wyjazdowych zaplanowanych w tym sezonie. Myślę, że jesteśmy dobrze przygotowani do kolejnego startu. Volvo przeszło gruntowany przegląd, uzupełniliśmy również te elementy,  które pominęliśmy przygotowując się do startu w Słomczynie.  Cieszy mnie to, że ponownie  będzie okazja zmierzyć się nie tylko polskimi zawodnikami, ale także z europejską stawką. I to dodatkowo na torze, który znam, ale oczywistym jest, że nie tak  dobrze jak nasze krajowe obiekty. Sam tor pamiętam, jako ten gdzie trochę trzeba się narobić za kierownicą. Z pewnością dobry start i taktyczne przejechanie jokerlapa jest w tym przypadku kluczowe, gdyż sama nitka toru nie daje wiele możliwości do wyprzedzania.” – mówi Łukasz Zoll przed wyjazdem do Czech.