Podium w Sosnovej

:

Łukasz Zoll jadący Volvo S40 w barwach zespołu ZOLLRacingTeam zakończył II Rundę  Mistrzostw Polski Rallycross na drugim miejscu w klasie SuperNational+200. Na czeskim torze Autodrom Sosnova odbyła się łączona runda Mistrzostw Czech, Mistrzostw Polski oraz Mistrzostw Europy strefy centralnej.

Pierwszego dnia (sobota ) rozegrano tylko jedną rundę kwalifikacyjną, pozostałe dwie kwalifikacje oraz półfinały i finały zostały rozegrane w niedzielę.

Jesteśmy na mecie zawodów z całym autem! A na koncie zapisane kolejne punkty. W sumie muszę przyznać, że były to wymagające zawody – dla nas, kierowców i samochodów. Pierwszego dnia rozegraliśmy tylko Q1. Drugi dzień zaczął się z drobnymi przygodami. W oczekiwaniu na start do Q2 zdekoncentrowałem się i popełniłem falstart. Zgodnie z regulaminem musiałem dwa razy przejechać joker lap i na samym początku dnia straciłem kilka pozycji. Kolejne wyjazdy na tor były już bezbłędne i sukcesywnie odrabiałem straty. Charakterystyka toru jest taka, że „zżera” opony – myślę, że to jest najwłaściwsze określenie. Dlatego do końca dnia musiałem strategicznie walczyć, aby zakończyć zawody na punktowanym miejscu, nie popełnić żadnego błędu podczas startu, przejazdu, równocześnie dbając o opony, które w tym upale i nawierzchni znikały w oczach. Zawody kończę na drugim miejscu w swojej klasie i uznaję to za dobry wynik. Do Czech przyjechaliśmy z przebudowanym autem i dziś jestem przekonany, że zmiany były korzystne, wykonane we właściwym czasie  – podsumowuję zawody Łukasz Zoll.