Emocje na domowym torze – VI runda

Łukasz Zoll jadący Volvo S40 w barwach zespołu ZollRacing Team podczas  szóstej rundy Mistrzostw Polski Rallycross, rozegranej na Torze w Słomczynie w dniach 24-25 września 2022, zajął trzecie miejsce w klasyfikacji indywidualnej zawodów w klasie SuperNational., oraz drugie miejsce w grupie SN+2000.


Po sześciu rundach Łukasz utrzymał swoją pozycję lidera w klasyfikacji indywidualnej sezonu w klasie SuperNational oraz w grupie SuperNational +2000.

Za nami w sumie bardzo trudny i wymagający weekend. Pierwsze dwie sobotnie kwalifikacje zupełnie nie poszły po mojej myśli. I nie problemem był samochód tylko ja. Mówiąc szczerze w kilku sytuacjach trochę zaspałem. Kropka na „i” została postawiona podczas Q3 tego dnia. Na trzecim okrążeniu było  spore zamieszania gdy wyjeżdżałem z joker łapa. Doszło do małej kolizji z zawodnikiem jadącym przed mną, który również uczestniczył w przepychance, gdy zawodnik przed nim zdecydowanie i bez kompromisów wracał na tor. W efekcie zbici w grupę dojechaliśmy do mety.
Niedzielny plan był bardzo prosty, odrobić straty i uzyskać maksymalnie najlepszy wynik.  W nocy popracowaliśmy nad autem, a i ja obudziłem się!  
W sumie plan minimum został zrealizowany. Przyjechałem jako lider i wyjeżdżam jako lider  klasyfikacji. Parę punktów uciekło przez co różnice miedzy naszą trójka na dwie rundy przed końcem sezonu robią się niewielkie.
Miło było zobaczyć  moje BMW „Frankie’go” ponownie w akcji. Igor bardzo fajnie radził sobie z autem. Jestem przekonany, że kibice mieli ogromna przyjemność oglądania nas w bezpośrednim starciu na torze” – komentuje zawody w Słomczynie Łukasz Zoll