Audi do walki o tytuł

Jednym z pretendentów do tytułu w MPRC 2019 w grupie SuperNational będzie Łukasz Zoll, jeden z najbardziej doświadczonych zawodników w stawce Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross. Dla weterana rallycrossu sezon 2018 nie był zbyt udany, jednak Łukasz ma nadzieję, że nowy samochód umożliwi mu powrót na najwyższy stopień podium.


W warsztacie kierowcy z Warszawy powstaje obecnie Audi A1. Auto jest budowane od podstaw, choć ma wykorzystywać niektóre podzespoły, które znane już są zespołowi – m.in. skrzynię biegów. Nowy samochód ma mieć jednak znacznie lepsze parametry niż dobrze znane kibicom BMW E30, które „pieszczotliwie” było zwane Frankensteinem. – Samochód jest budowany od podstaw, choć część rozwiązań będzie przeniesionych z mojego BMW. Pod maską znajdzie się silnik 1,7 z turbiną, więc będzie dużo mocniejszy. W dodatku masa będzie niższa, a zawieszenie zostało opracowane przez czołowych specjalistów od rallycrossu, więc mam nadzieję na dobre wyniki – zdradza wielokrotny mistrz Polski.

Samochód ma być gotowy pod koniec marca, więc przed pierwsza rundą nie będzie zbyt wiele czasu na testy, jednak Łukasz planuje nadrobić to w trakcie sezonu. – Samochód cały czas jest w budowie, gdyż czekamy na niektóre elementy, jak chociażby zawieszenie czy turbo. Zakończenie prac planowane jest na koniec marca, a trzeba wziąć też pod uwagę, że na pewno pojawią się jakieś drobne problemy, jak to ma miejsce podczas każdego nowego projektu. Dlatego pierwsza runda w Słomczynie będzie w pewnym sensie testem. Nie nastawiam się na walkę o zwycięstwo na początku sezonu, jednak później planowanych jest sporo testów i kiedy rozgryziemy już Audi, to liczę na walkę o tytuł. Cel na ten sezon jest tylko jeden i jest nim pierwsze miejsce w grupie SuperNational – podsumował Zoll.

Pierwsza runda Oponeo MPRC 2019 odbędzie się na Autodrom Słomczyn w dniach 6-7 kwietnia.

cover1rundaMPRC