Łukasz przed 5 rundą w Toruniu

:

Po wyjazdowych zawodach na Litwie, OPONEO Mistrzostwa Polski Rallycross wracają nad Wisłę, a sezon wchodzi w kluczową fazę. Piąta tegoroczna runda (1-2 września) zostanie rozegrana na torze w Toruniu, który jest dobrze znany uczestnikom tegorocznych mistrzostw, bowiem ścigali się na nim w maju. Wtedy karty rozdawali Tomasz Kuchar w grupie SuperCars i Czech Roman Castoral w SuperNational. Jednak tym razem zwycięzcami we wszystkich kategoriach na pewno będą Polacy, ponieważ najbliższe zawody w Toruniu to samodzielna runda krajowego czempionatu. Kibiców jak zwykle czeka dwudniowe widowisko na wysokich obrotach, o które zadba 71 zgłoszonych kierowców.

Rywalizacja w Toruniu jest stałym elementem kalendarza OPONEO MPRC, przez co każdy z zawodników doskonale zna nitkę tego toru. Taki stan rzeczy jest zwiastunem zaciętej walki od pierwszych metrów, gdyż zespoły mają już sprawdzone ustawienia na ten obiekt, a drobne niuanse nie są dla nikogo tajemnicą. Te będą tym ważniejsze, że na starcie zobaczymy aż 71 głodnych zwycięstwa zawodników. Pokonanie rywali będzie wymagało więc nie tylko szybkiego samochodu, ale też skutecznego szukania dziesiątych części sekundy na każdym centymetrze toru.

Łukasz Zoll (3. miejsce w klasyfikacji grupy SuperNational): – Walka w naszej klasie robi się coraz bardziej zacięta. Na pewno musimy zmniejszyć awaryjność naszego auta i przyśpieszyć. Paweł Melon bardzo szybko jeździ, podobnie jak Radek Raczkowski, jak i kilku kierowców z klasy Super 1600. Teraz robimy wszystko, aby poprawić samochód i mamy nadzieję, że te małe zmiany zadziałają. Głównie pracowaliśmy nad ustawieniami zawieszenia, bo to było naszą bolączką. Mamy nadzieję, że udało nam się wyeliminować te problemy i od samego początku będę w formie, gdyż zawsze podczas pierwszych biegów notowałem gorsze czasy i dopiero później dochodziliśmy do optymalnych ustawień BMW. Walka o tegoroczny tytuł będzie bardzo trudna, jednak na pewno dam z siebie wszystko. Wiele się może zdarzyć, rywalizacja jest bardzo zacięta, więc nie poddaję się i walczę do końca. A co z tego wyjdzie? Zobaczymy na torze!

 

Harmonogram 5. rundy  (1-2 września, Toruń)

1 września 2018, sobota:
12:00 – 13:00: treningi
13:30 – 15:30: wyścigi kwalifikacyjne – część I
16:00 – 18:00: wyścigi kwalifikacyjne – część II

2 września 2018, niedziela:
8:25 – 9:00: treningi
9:20 – 11:05: wyścigi kwalifikacyjne – część III
11:25 – 13:10: wyścigi kwalifikacyjne – część IV
13:30: prezentacja zawodników (oficjalne rozpoczęcie zawodów)
14:00: wyścigi półfinałowe
15:00: wyścigi finałowe

 

Grupa SuperNational przed 5 rundą
1. Radosław Raczkowski 96 pkt.
2. Alan Wiśniewski 91 pkt.
3. Łukasz Zoll 80 pkt.
4. Paweł Melon 78 pkt.
5. Rafał Berdys 76 pkt.
6. Damian Litwinowicz 58 pkt.
7. Tomasz Łoza 45 pkt.
8. Jakub Iwanek 37 pkt.