Przedostatnie starcie na Slovakia Ring

Łukasz Zoll jadący Volvo S40 w barwach zespołu ZollRacing Team podczas siódmej rundy Mistrzostw Polski Rallycross / CEZ rozegranej na Słowacji na Torze Slovakia Ring w dniach 8-9 września 2022, zajął drugie miejsce w klasyfikacji STC+2000.

„Słowacja powitała zawodników bardzo dobrą pogodą, która utrzymała się przez całe zawody. Lecz na początku pierwszego dnia nad nami zawisły ciemne chmury. Mieliśmy dwie przygody z samochodem i to jedna po drugiej. Podczas pierwszej sesji treningowej, już na samym jej początku doszło do niegroźnej usterki układu chłodzenia. Szybko usunięta, pozwoliła nam na udział w drugiej sesji treningowej. Lecz i tym razem auto miało trochę inne plany od naszych. Finalnie, dzięki szybkiej i sprawnej pracy serwisu stanąłem na starcie pierwszej kwalifikacji, którą wygrałem! W kolejnych kwalifikacjach po wyrównanej walce zdobywałem ważne dla mnie punkty budując swoją przewagę. A z samochodem do końca
zawodów nie mieliśmy większych problemów. Przyznam, że z dużą przyjemnością wróciłem na ten tor. Szybki, wymagający skupienia i dający sporo radości z jazdy, szczególnie gdy podejmuje się udane próby wyprzedzania” – komentuje zawody Łukasz Zoll.