Łukasz po V rundzie MPRC / CEZ w Poznaniu

Łukasz Zoll jadący Volvo S40 w barwach zespołu ZollRacing Team podczas  piątej rundy Mistrzostw Polski Rallycross, rozegranej na Torze w Poznaniu w dniach 23-24 lipca 2022, zajął drugie miejsce w klasyfikacji indywidualnej zawodów w klasie SuperNational.

Po pięciu rundach Łukasz umocnił swoją pozycję lidera w klasyfikacji indywidualnej sezonu w klasie SuperNational oraz w grupie SuperNational +2000.

Za nami dobry lecz nie łatwy i wymagający weekend. W sobotę musieliśmy brać pod uwagę zmieniającą się pogodę, w niedzielę zaś przy bardzo napiętym harmonogramie nie przegapić wyjazdu na tor. Dodatkowo, nie było czasu na przerwy i na przykład schłodzenie samochodu. Startowaliśmy niejako raz za razem i obok czystej rywalizacji na torze musiałem pilnować aby nie przegrzać samochodu. To z pewnością miało wpływ na dynamikę jazdy. Finalnie plan został zrealizowany, pomimo błędu w taktyce popełnionego podczas finału grupy SN+2000. Cieszą mnie kolejne punkty i to, że trochę udało mi się odskoczyć w klasyfikacji” – komentuje zawody Łukasz Zoll