Finał na jednym biegu

:

W ostatni wakacyjny weekend sierpnia ( 27 – 29  ) ponownie na Torze Poznań została rozegrana 4 Runda Mistrzostw Polski Rallycross oraz 3 runda Autocross. Kierowcy zespołu ZOLLRacing Team, Łukasz Zoll i Maciej Laskowski ukończyli zawody, odpowiednio na 5 miejscu w klasyfikacji SuperNational oraz 2 w klasyfikacji AutoCross. W klasyfikacji SN+2000 w tej rundzie Łukasz zajął 6 miejsce.

Nasz kolejny start w Poznaniu nie przyniósł mi oczekiwanych i zakładanych wyników. Pierwszy dzień przebiegał w miarę spokojnie i zgodnie z planami. Sobotnia, druga kwalifikacja, była najlepsza i ustawienia samochodu z Q2 planowaliśmy wykorzystywać podczas kolejnych wyjazdów na tor. Niestety awaria skrzyni biegów podczas finału klasy SN+2000 zniweczyła wszelkie szanse na zajęcie punktowanego miejsca. Do finału SuperNational wystartowałem na 3 biegu i wszystkie okrążenia przejechałem na jednym przełożeniu. Dla mnie najważniejsze jest to, że ukończyliśmy zawody i na naszym koncie zostały zapisane kolejne punkty. W rallycrosie może zdarzyć się wszystko, dlatego walka trwa do ostatniego metra ostatniej rundy. Teraz skupimy się na usunięciu usterki skrzyni tak, aby już za 3 tygodnie rozpocząć rywalizację w kolejnej rundzie – podsumowuje zawody Łukasz Zoll.

 – Podczas tej rundy nasza klasa nie była zbyt mocno obsadzona, ale to nie przeszkodziło nam w nawiązaniu walki na torze. Dobrze przygotowany i podbudowany doświadczeniami  z poprzedniej rundy walczyłem o najwyższe miejsce. Rundę tę wykorzystaliśmy także do sprawdzenia w walce nowych ustawień crosscarta, w tym skrzyni biegów. Mój finał także był bardzo nerwowy. Pod sam koniec ostatniego okrążenia niepokojący dym z silnika mógł być powodem poważnej awarii. Jednak szybka ocena sytuacji i zdobyte doświadczenia pozwoliły na podjęcie szybkiej, okazuje się dobrej, decyzji aby przejechać linię mety i zatrzymać się po ukończeniu wyścigu. Awaria okazała się niegroźna, ja zdobyłem kolejne punkty – podsumowuje zawody Maciek Laskowski